Postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Kolejnym etapem będzie zawarcie umowy.
Grupa ELEKTROTIM weszła w 2026 rok z rekordowym backlogiem o wartości 733 mln zł (+34% r/r). W jego strukturze 514 mln zł stanowią kontrakty w segmencie sieci elektroenergetycznych, a 219 mln zł w obszarze instalacji i infrastruktury. Około 59% wartości przypada na realizację w 2026 roku, a pozostała część na lata 2027-2029, co po raz pierwszy w historii Grupy zapewnia widoczność przychodów w horyzoncie wieloletnim. Miesiąc temu spółka informowała, że w 2026 roku zawarła kontrakty o wartości 92 mln zł, a na koniec lutego portfel zamówień wynosił 737 mln zł, z czego około 400 mln zł przypada do realizacji w 2026 roku, a 337 mln zł w latach 2027-2029.
Strategia ELEKTROTIM na lata 2026–2030 zakłada dalszy, stabilny wzrost skali działalności i umocnienie pozycji spółki w obszarze energetyki oraz infrastruktury krytycznej. Celem jest osiągnięcie około 1 mld zł przychodów w 2030 roku, przy EBITDA na poziomie co najmniej 88 mln zł oraz zysku netto około 67 mln zł. W ubiegłym roku przychody Grupy wyniosły 579,7 mln zł, EBITDA sięgnęła 45,3 mln zł, a zysk netto na poziomie 29,0 mln zł.